PASSO DA QUI
CA.png emfasitzar

INFINITIU

Present

  • emfasitzar

Passat

  • haver emfasitzat

GERUNDI

Present

  • emfasitzant

Passat

  • havent emfasitzat

PARTICIPI

-

  • emfasitzat
  • emfasitzada
  • emfasitzats
  • emfasitzades

INDICATIU

Present

  • emfasitzo
  • emfasitzes
  • emfasitza
  • emfasitzem
  • emfasitzeu
  • emfasitzen

Pretérit imperfet

  • emfasitzava
  • emfasitzaves
  • emfasitzava
  • emfasitzàvem
  • emfasitzàveu
  • emfasitzaven
 

Pretérit perfet

  • emfasitzí
  • emfasitzares
  • emfasitzà
  • emfasitzàrem
  • emfasitzàreu
  • emfasitzaren

Futur simple

  • emfasitzaré
  • emfasitzaràs
  • emfasitzarà
  • emfasitzarem
  • emfasitzareu
  • emfasitzaran
 

Pretérit indefinit

  • he emfasitzat
  • has emfasitzat
  • ha emfasitzat
  • hem emfasitzat
  • heu emfasitzat
  • han emfasitzat

Pretérit plusq

  • havia emfasitzat
  • havies emfasitzat
  • havia emfasitzat
  • havíem emfasitzat
  • havíeu emfasitzat
  • havien emfasitzat
 

Pretérit anterior

  • haguí emfasitzat
  • hagueres emfasitzat
  • hagué emfasitzat
  • haguérem emfasitzat
  • haguéreu emfasitzat
  • hagueren emfasitzat

Futur compost

  • hauré emfasitzat
  • hauràs emfasitzat
  • haurà emfasitzat
  • haurem emfasitzat
  • haureu emfasitzat
  • hauran emfasitzat

SUBJUNTIVO

Present

  • emfasitzi
  • emfasitzis
  • emfasitzi
  • emfasitzem
  • emfasitzeu
  • emfasitzin

Pretérit imperfet

  • emfasitzés
  • emfasitzessis
  • emfasitzés
  • emfasitzéssim
  • emfasitzéssiu
  • emfasitzessin
 

Pretérit perfet

  • hagi emfasitzat
  • hagis emfasitzat
  • hagi emfasitzat
  • hàgim emfasitzat
  • hàgiu emfasitzat
  • hagin emfasitzat

Pretérit plusq

  • hagués emfasitzat
  • haguessis emfasitzat
  • hagués emfasitzat
  • hàguéssim emfasitzat
  • hàguéssiu emfasitzat
  • haguessin emfasitzat

CONDICIONAL

Simple

  • emfasitzaria
  • emfasitzaries
  • emfasitzaria
  • emfasitzaríem
  • emfasitzaríeu
  • emfasitzarien

Compost

  • hauria emfasitzat
  • hauries emfasitzat
  • hauria emfasitzat
  • hauríem emfasitzat
  • hauríeu emfasitzat
  • haurien emfasitzat

IMPERATIU

-

  • emfasitza
  • emfasitzi
  • emfasitzem
  • emfasitzeu
  • emfasitzin