PASSO DA QUI
CA.png enlairar

INFINITIU

Present

  • enlairar

Passat

  • haver enlairat

GERUNDI

Present

  • enlairant

Passat

  • havent enlairat

PARTICIPI

-

  • enlairat
  • enlairada
  • enlairats
  • enlairades

INDICATIU

Present

  • enlairo
  • enlaires
  • enlaira
  • enlairem
  • enlaireu
  • enlairen

Pretérit imperfet

  • enlairava
  • enlairaves
  • enlairava
  • enlairàvem
  • enlairàveu
  • enlairaven
 

Pretérit perfet

  • enlairí
  • enlairares
  • enlairà
  • enlairàrem
  • enlairàreu
  • enlairaren

Futur simple

  • enlairaré
  • enlairaràs
  • enlairarà
  • enlairarem
  • enlairareu
  • enlairaran
 

Pretérit indefinit

  • he enlairat
  • has enlairat
  • ha enlairat
  • hem enlairat
  • heu enlairat
  • han enlairat

Pretérit plusq

  • havia enlairat
  • havies enlairat
  • havia enlairat
  • havíem enlairat
  • havíeu enlairat
  • havien enlairat
 

Pretérit anterior

  • haguí enlairat
  • hagueres enlairat
  • hagué enlairat
  • haguérem enlairat
  • haguéreu enlairat
  • hagueren enlairat

Futur compost

  • hauré enlairat
  • hauràs enlairat
  • haurà enlairat
  • haurem enlairat
  • haureu enlairat
  • hauran enlairat

SUBJUNTIVO

Present

  • enlairi
  • enlairis
  • enlairi
  • enlairem
  • enlaireu
  • enlairin

Pretérit imperfet

  • enlairés
  • enlairessis
  • enlairés
  • enlairéssim
  • enlairéssiu
  • enlairessin
 

Pretérit perfet

  • hagi enlairat
  • hagis enlairat
  • hagi enlairat
  • hàgim enlairat
  • hàgiu enlairat
  • hagin enlairat

Pretérit plusq

  • hagués enlairat
  • haguessis enlairat
  • hagués enlairat
  • hàguéssim enlairat
  • hàguéssiu enlairat
  • haguessin enlairat

CONDICIONAL

Simple

  • enlairaria
  • enlairaries
  • enlairaria
  • enlairaríem
  • enlairaríeu
  • enlairarien

Compost

  • hauria enlairat
  • hauries enlairat
  • hauria enlairat
  • hauríem enlairat
  • hauríeu enlairat
  • haurien enlairat

IMPERATIU

-

  • enlaira
  • enlairi
  • enlairem
  • enlaireu
  • enlairin