PASSO DA QUI
HR.png gubiti

INFINITIV

 

  • gubiti

PREZENT

 

  • gubim
  • gubiš
  • gubi
  • gubimo
  • gubite
  • gube

PRVI

  • ću gubiti
  • ćeš gubiti
  • će gubiti
  • ćemo gubiti
  • ćete gubiti
  • će gubiti
 

DRUGI

  • budem gubio/la
  • budeš gubio/la
  • bude gubio/la/lo
  • budemo gubili/le
  • budete gubili/le
  • budu gubili/le/la

FUTUR

 

  • gubio/la sam
  • gubio/la si
  • gubio/la/lo je
  • gubili/le smo
  • gubili/le ste
  • gubili/le/la su

PERFEKT

 

  • bio/la sam gubio/la
  • bio/la si gubio/la
  • bio/la/lo je gubio/la/lo
  • bili/le smo gubili/le
  • bili/le ste gubili/le
  • bili/le/la su gubili/le/la

PLUSKVAM-PERFEKT

 

  • gubimo
  • gubite
  • * * * * * * * *
  • * * * * * * * *
  • * * * * * * * *

AORIST-PROżLO SVRżENO VR

 

  • * * * * * * * *
  • gubljah
  • gubljaše
  • gubljaše
  • gubljasmo
  • gubljaste

IMPERATIV

PRVI

  • gubljahu
  • gubio/la bih
  • gubio/la bi
  • gubio/la/lo bi
  • gubili/le bismo
  • gubili/le/la bi

DRUGI

  • bio/la bih gubio/la
  • bio/la bi gubio/la
  • bio/la/lo bi gubio/la/lo
  • bili/le bismo gubili/le
  • bili/le biste gubili/le
  • bili/le/la bi gubili/le/la