PASSO DA QUI
HR.png bankrotirati

INFINITIV

 

  • bankrotirati

PREZENT

 

  • bankrotiram
  • bankrotiraš
  • bankrotira
  • bankrotiramo
  • bankrotirate
  • bankrotiraju

PRVI

  • ću bankrotirati
  • ćeš bankrotirati
  • će bankrotirati
  • ćemo bankrotirati
  • ćete bankrotirati
  • će bankrotirati
 

DRUGI

  • budem bankrotirao/la
  • budeš bankrotirao/la
  • bude bankrotirao/la/lo
  • budemo bankrotirali/le
  • budete bankrotirali/le
  • budu bankrotirali/le/la

FUTUR

 

  • bankrotirao/la sam
  • bankrotirao/la si
  • bankrotirao/la/lo je
  • bankrotirali/le smo
  • bankrotirali/le ste
  • bankrotirali/le/la su

PERFEKT

 

  • bio/la sam bankrotirao/la
  • bio/la si bankrotirao/la
  • bio/la/lo je bankrotirao/la/lo
  • bili/le smo bankrotirali/le
  • bili/le ste bankrotirali/le
  • bili/le/la su bankrotirali/le/la

PLUSKVAM-PERFEKT

 

  • bankrotirajmo
  • bankrotirajte
  • bankrotira
  • bankrotirasmo
  • bankrotiraste

AORIST-PROżLO SVRżENO VR

 

  • bankrotiraše
  • bankrotirah
  • bankrotiraše
  • bankrotiraše
  • bankrotirasmo
  • bankrotiraste

IMPERATIV

PRVI

  • bankrotirahu
  • bankrotirao/la bih
  • bankrotirao/la bi
  • bankrotirao/la/lo bi
  • bankrotirali/le bismo
  • bankrotirali/le/la bi

DRUGI

  • bio/la bih bankrotirao/la
  • bio/la bi bankrotirao/la
  • bio/la/lo bi bankrotirao/la/lo
  • bili/le bismo bankrotirali/le
  • bili/le biste bankrotirali/le
  • bili/le/la bi bankrotirali/le/la