PASSO DA QUI
CA.png estigmatitzar

INFINITIU

Present

  • estigmatitzar

Passat

  • haver estigmatitzat

GERUNDI

Present

  • estigmatitzant

Passat

  • havent estigmatitzat

PARTICIPI

-

  • estigmatitzat
  • estigmatitzada
  • estigmatitzats
  • estigmatitzades

INDICATIU

Present

  • estigmatitzo
  • estigmatitzes
  • estigmatitza
  • estigmatitzem
  • estigmatitzeu
  • estigmatitzen

Pretérit imperfet

  • estigmatitzava
  • estigmatitzaves
  • estigmatitzava
  • estigmatitzàvem
  • estigmatitzàveu
  • estigmatitzaven
 

Pretérit perfet

  • estigmatitzí
  • estigmatitzares
  • estigmatitzà
  • estigmatitzàrem
  • estigmatitzàreu
  • estigmatitzaren

Futur simple

  • estigmatitzaré
  • estigmatitzaràs
  • estigmatitzarà
  • estigmatitzarem
  • estigmatitzareu
  • estigmatitzaran
 

Pretérit indefinit

  • he estigmatitzat
  • has estigmatitzat
  • ha estigmatitzat
  • hem estigmatitzat
  • heu estigmatitzat
  • han estigmatitzat

Pretérit plusq

  • havia estigmatitzat
  • havies estigmatitzat
  • havia estigmatitzat
  • havíem estigmatitzat
  • havíeu estigmatitzat
  • havien estigmatitzat
 

Pretérit anterior

  • haguí estigmatitzat
  • hagueres estigmatitzat
  • hagué estigmatitzat
  • haguérem estigmatitzat
  • haguéreu estigmatitzat
  • hagueren estigmatitzat

Futur compost

  • hauré estigmatitzat
  • hauràs estigmatitzat
  • haurà estigmatitzat
  • haurem estigmatitzat
  • haureu estigmatitzat
  • hauran estigmatitzat

SUBJUNTIVO

Present

  • estigmatitzi
  • estigmatitzis
  • estigmatitzi
  • estigmatitzem
  • estigmatitzeu
  • estigmatitzin

Pretérit imperfet

  • estigmatitzés
  • estigmatitzessis
  • estigmatitzés
  • estigmatitzéssim
  • estigmatitzéssiu
  • estigmatitzessin
 

Pretérit perfet

  • hagi estigmatitzat
  • hagis estigmatitzat
  • hagi estigmatitzat
  • hàgim estigmatitzat
  • hàgiu estigmatitzat
  • hagin estigmatitzat

Pretérit plusq

  • hagués estigmatitzat
  • haguessis estigmatitzat
  • hagués estigmatitzat
  • hàguéssim estigmatitzat
  • hàguéssiu estigmatitzat
  • haguessin estigmatitzat

CONDICIONAL

Simple

  • estigmatitzaria
  • estigmatitzaries
  • estigmatitzaria
  • estigmatitzaríem
  • estigmatitzaríeu
  • estigmatitzarien

Compost

  • hauria estigmatitzat
  • hauries estigmatitzat
  • hauria estigmatitzat
  • hauríem estigmatitzat
  • hauríeu estigmatitzat
  • haurien estigmatitzat

IMPERATIU

-

  • estigmatitza
  • estigmatitzi
  • estigmatitzem
  • estigmatitzeu
  • estigmatitzin